Do czego służy flaga i inne sprawy

A teraz coś lżejszego, chociaż może i nie.

Dowiadujemy się z prasy i blogów, że amerykański zespół muzyczny, a dokładniej jego frontman zbezcześcił (udało się napisać beż błędu, więc pewniem lewak) rosyjską flagę. przeciągając ją przez spodnie od tyłu do przodu lub odwrotnie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14384745,Flaga_Rosji__obrazona__na_koncercie_Bloodhound_Gang_.html#TRNajCzytSST

Jak pisze gazeta.pl:
„Na żądanie ministra kultury Rosji Władimira Medinskiego władze Kraju Krasnodarskiego, na południu Federacji Rosyjskiej, odwołały występ zespołu w Anapie nad Morzem Czarnym.”

Sprawa staje się poważna. Bo jeśli występami grupy rockowej zajmuje się minister atomowego mocarstwa, to oznacza to, że z mocarstwem tym jest krucho.

Polscy netowi komentatorzy – ci z tzw prawej strony – stanęli,  jak często im się to zdarza, w bolesnym rozkroku poznawczym. Bo niby dopierdolili tym ruskom z jednej strony, ale z drugiej strony obrazili jednak flagę państwową, a to nieprzyjemnie przypomina o niesprzątanych psich kupach i wyczynie Kuby Wojewódzkiego.

Powtarza się w komentarzach zwrot niechby spróbowali tak potraktować flagę amerykańską, w którym wyczuwa się tęsknotę za oddziałami marines skutecznie  rozprawiającymi się z bezcześcicielami flag. Komentatorzy chyba nigdy nie spotkali się z ilustrowanym poniżej wyobrażeniem amerykańskiej flagi, które służy do patriotycznego przyozdobienia i reklamowania pewnego artykułu pierwszej potrzeby.

Gdyby zaś niektórzy nie wiedzieli do czego ów artykuł służy dołączam filmik instruktażowy. Nie, nie, tego nie zakłada się na rękę (chyba? – nigdy nie słyszałem o takim zastosowaniu). Proszę w spokoju obejrzeć filmik do końca.

Miłego wieczoru

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s